Kurs motorowodny Zegrze

  • Miejsce: Jezioro Zegrzyńskie, Przystań „Przy Starym Moście”, ul. Rybaki 1, 05-130 Zegrze Południowe
  • Cena egzaminu: 250 zł – dorośli, 125 zł – uczniowie i studenci do 26 roku życia.
  • Cena szkolenia: 600 zł
  • Cena kursu indywidualnego: 950 zł ( termin po uzgodnieniu telefonicznym )
  • Sprawdź najbliższe terminy

sprawdź, jak dojechać

Istnieje możliwość odbycia kursu indywidualnego w cenie 950 zł w dowolnie wybranym terminie.

Widzimy się tylko 1 dzień!

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń (pracujemy również w niedzielę)

+48 606 914 385

+48 505 234 000

Jak zdobyć patent sternika motorowodnego na Zegrzu?

Skoro znalazłeś się na naszej stronie to znaczy, że jesteś zainteresowany zdobyciem patentu motorowodnego. Pierwszym krokiem do uzyskania wymarzonego patentu sternika motorowodnego jest zapisanie się na kurs, odbywający się na Zalewie Zegrzyńskim zaledwie 30 km od centrum Warszawy. Możliwe są dwie drogi zapisania się na kurs motorowodny:

– Wchodząc w zakładkę „Zapisz się na kurs motorowodny”, należy wybrać dogodne dla siebie miejsce oraz termin do odbycia szkolenia motorowodnego, a następnie dokonać opłaty egzaminacyjnej 250zł/125zł. Po zapisaniu się na kurs oraz opłaceniu egzaminu, przesyłamy do Ciebie e-maila, w którym zawarte będą materiały szkoleniowe,  lokalizacja wraz ze wskazówkami dojazdu oraz termin i godzina kursu.

– Istnieje także możliwość ustalenia szczegółów szkolenia motorowodnego telefonicznie. Zadzwoń pod numer +48 505 234 000, aby zapisać się na kurs oraz uzyskać niezbędne informacje.

Jak wygląda kurs i egzamin na patent sternika motorowodnego?

Część teoretyczna kursu:

Aby ułatwić przyswajanie motorowodniackiej wiedzy i oszczędzić czas na dojazdy oraz spotykanie się na wykładach stacjonarnych, przygotowaliśmy szkolenie teoretyczne w formie online. Po zapisaniu się na kurs, przesyłamy do naszych kursantów:

– Nagrane wykłady i prezentacje, opracowane przez naszych instruktorów

– Podręcznik w formie PDF, w łatwy i przejrzysty sposób przedstawiający niezbędną wiedzę do zdania egzaminu na patent sternika motorowodnego

– Zbiór przykładowych pytań egzaminacyjnych

– Filmy pomagające opanować podstawowe węzły

Taka forma umożliwia naukę w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. W razie pytań i niejasności istnieje możliwość skorzystania z konsultacji telefonicznej-  nasi instruktorzy chętnie pomogą. Zapisz się na kurs motorowodny w Warszawie już dziś.

Część praktyczna kursu:

Szkolnie praktyczne na patent motorowodny odbywa się na idealnym do stawiania pierwszych motorowodniackich kroków akwenie niedaleko Warszawy – Zalewie Zegrzyńskim. Szkolenie prowadzimy na nowej i bezpiecznej łodzi – Pegazus 460 z silnikiem Mercury 60 KM.  Podczas kursu motorowodnego, w 3-4 osobowych grupach, ćwiczymy m.in. pływanie w ślizgu, manewr „człowiek za burtą”, dojście do pomostu prawą i lewą burtą, cumowanie prostopadłe, prace bosmańskie. Każdy manewr powtarzamy i ćwiczymy do całkowitego opanowania go przez kursanta i tak długo, jak będzie to konieczne. Jednak spokojnie, wcale nie jest to takie trudne, jak może się wydawać. 

Poświęć nam jeden dzień, a wszystkiego Cię nauczymy i będziesz gotowy do zdania egzaminu państwowego oraz samodzielnego prowadzenia łodzi motorowych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu szkoleń na patent sternika motorowodnego uzyskaliśmy status samodzielnego podmiotu egzaminacyjnego. Dzięki temu umożliwiamy naszym kursantom przystąpienie do egzaminu bezpośrednio po ukończonym szkoleniu – jeszcze tego samego dnia. Na koniec dnia, po ukończonym szkoleniu i zdanym egzaminie, wrócisz do domu z zaświadczeniem o zdanym egzaminie z pieczątką i podpisem przewodniczącego komisji egzaminacyjnej.

Egzamin praktyczny

Egzamin praktyczny na patent motorowodny odbywa się tego samego dnia, co szkolenie i obejmuje wcześniej opanowane manewry, umiejętność wiązania węzłów oraz pracę w charakterze załogi. 

Egzamin teoretyczny 

Egzamin teoretyczny w formie testu jednokrotnego wyboru zawiera 75 pytań. Czas na jego rozwiązanie to 90 minut – to bardzo dużo czasu. Aby pomyślnie zaliczyć egzamin, można popełnić maksymalnie 10 błędów. Zapoznanie się z dostarczonymi przez nas materiałami, rozwiązanie przykładowych testów i odrobina skupienia pozwala bez większych problemów zdać egzamin, więc spokojnie – dacie radę.

Do czego uprawnia patent motorowodny?

Kurs na patent Sternika Motorowodnego uprawnia do prowadzenia skuterów wodnych oraz łodzi motorowych na wodach śródlądowych bez ograniczeń, dotyczących mocy silnika oraz długości kadłuba jachtu. Osoba posiadająca uprawnienia motorowodne może również, w porze dziennej, poruszać się jachtami motorowymi o długości kadłuba do 12m po wodach morskich wewnętrznych takich jak: Zalew Wiślany, Zatoka Gdańska czy uwielbiane przez żeglarzy: Chorwacja i Grecja, a także w obszarze do 2 Mm po pozostałych wodach morskich. Osoby poniżej 16 roku życia mogą prowadzić łodzie motorowodne o mocy silnika do 60 kW. To podstawowy patent motorowodny, a możliwości jego realizowania są bardzo duże i dają możliwości pływania po wielu atrakcyjnych akwenach.

Jaki jest czas oczekiwania na patent sternika motorowodnego?

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu na patent sternika motorowodnego wydane zostaje zaświadczenie o zdaniu egzaminu, które wraz z innymi dokumentami należy złożyć do Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Otrzymacie od nas broszurę informacyjną z dokładną instrukcją, co należy zrobić, aby otrzymać patent. Czas oczekiwania na wydanie patentu motorowodnego wynosi do 30 dni.

Czym jest kurs motorowodny Warszawa – Zegrze?

Kurs na patent motorowodny to pierwszy krok do nowej, wspaniałej przygody, jaką jest motorowodniactwo. To możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, których można spotkać podczas pływania, a być może także początek wielkiej pasji, którą „zarazimy” przyjaciół i rodzinę. Nasze szkolenia prowadzimy na Zegrzu, najbliższym Warszawie dużym akwenie, który umożliwia bezpieczne ćwiczenie manewrów oraz pływanie w ślizgu. Po kilkugodzinnym pływaniu i manewrowaniu na Zalewie Zegrzyńskim będziesz przygotowany do samodzielnego prowadzenia łodzi motorowych, zarówno na wodach śródlądowych, jak i wodach morskich wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich do 2 Mm od brzegu. Wieloletnie doświadczenie oraz obserwacja, a także wskazówki naszych byłych kursantów, pozwoliły nam przygotować wygodną i skuteczną formę szkolenia online. Udostępniane przez nas materiały w postaci nagranych wykładów, przejrzystego podręcznika oraz bazy pytań, umożliwiają przygotowanie się do egzaminu w dowolnym czasie, bez konieczności dojazdów i spotykania się na wykładach stacjonarnych. Nad Zegrzem widzimy się tylko jeden dzień i poświęcamy czas na ćwiczenie i doskonalenie manewrów na wodzie, a następnie na pomyślne zaliczenie egzaminu. Zdanie egzaminu można uczcić spacerem nad Zegrzem lub pyszną rybką w jednym z barów przy brzegu zalewu. Do zobaczenia na wodzie.

Podczas pływania jachtem pamiętajmy o innych użytkownikach akwenu. Nasze piękne motorowe jachty tworzą fale, które mogą być zagrożeniem dla innych jednostek infrastruktury brzegowej. Zwracajmy więc uwagę na znaki ograniczające prędkość, na zakaz tworzenia fali, a na płaskim jak stół jeziorze uważajmy na fale wytwarzana przez inne jednostki.