Kurs motorowodny Rzeszów

 • Cena kursu: 650 zł
 • Cena egzaminu: 250 zł – dorośli 125 zł – uczniowie i studenci do 26 roku życia.
 • Miejsce: Rzeszowski Klub Kajakowy, Żeglarska, 35-051 Rzeszów
 • Sprawdź wolne terminy

sprawdź, jak dojechać

Istnieje możliwość odbycia kursu indywidualnego w cenie 950 zł + egz w dowolnie wybranym terminie.

Widzimy się tylko 1 dzień!

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń (pracujemy również w niedzielę)

+48 505 234 000

+48 695 886 430

Jak zdobyć patent sternika motorowodnego w Rzeszowie?

Jeśli chcesz zrobić patent sternika motorowodnego w Rzeszowie, to jesteś w odpowiednim miejscu 😊. Przeprowadzimy Cię przez cały ten proces od zapisania się na kurs po odebranie upragnionego „żółtego plastiku”, czyli patentu sternika motorowodnego.

Zacznij od zapisania się na kurs.

– Po wybraniu miejsca szkolenia, kliknij w zakładkę „ZAPISZ SIĘ NA KURS MOTOROWODNY”. Po wybraniu terminu i dokonaniu opłaty egzaminacyjnej 250 zł lub 125 zł, otrzymasz od nas e-maila z materiałami szkoleniowymi, dokładną lokalizację (pinezka) oraz godzinę kursu.

– Jeśli chcesz to zrobić „po staremu” po prostu zadzwoń do nas i wszystko ustalimy telefonicznie +48 505 234 000. Zawsze chętnie rozmawiamy z naszymi kursantami i jeszcze długo po kursie służymy radą i pomocą. To nie tylko nasza praca – to nasza pasja.

Jak wygląda kurs i egzamin na patent sternika motorowodnego?

Szkolenie teoretyczne:

W dzisiejszej rzeczywistości wielkim problemem ludzi aktywnych, a tacy zwykle decydują się na kurs motorowodny, jest brak czasu. Dlatego też opracowaliśmy efektywna formę szkolenia, która daje maksimum pożytecznej wiedzy, bez straty czasu na dojazdy, stanie w korkach i „przysypiania” na stacjonarnych wykładach. Po rezerwacji kursu nasi kursanci otrzymują:

 • Serię prezentacji nagranych przez naszych wykładowców na podstawie dołączonego w pliku PDF doskonałego i przejrzystego podręcznika
 • Plik ze zbiorem pytań egzaminacyjnych
 • Filmy z instrukcją wiązania podstawowych węzłów

Uczysz się w wybranym przez siebie czasie i zawsze masz możliwość konsultacji telefonicznej z dyżurującym instruktorem.

Szkolenie praktyczne

Na Podkarpaciu nie mamy zbyt wielu akwenów motorowodnych, ale do szkoleń praktycznych wykorzystujemy Zalew na Wisłoku w Rzeszowie i dużą żwirownię ZEK w Radymnie. Szkolenie praktyczne prowadzimy na nowej, bezpiecznej, stabilnej, nowoczesnej łodzi Pegazus 460 z silnikiem Mercury 60 KM lub pachnącym nowością Scalar 450 z rewelacyjnym silnikiem Yamaha 50 KM. Wszystkie manewry ćwiczymy do ich pełnego opanowania. Jeśli zapytasz: „Ile, czasu spędzę na wodzie?”, odpowiemy: „ Tyle, ile trzeba będzie”. Każdy nauczy się i utrwali sobie wszystkie wymagane manewry. To wcale nie jest takie trudne. Przypomnimy sobie lub nauczymy się od podstaw wymaganych węzłów. Nauczymy się bezpiecznie cumować i pracować w charakterze załogi. Wystarczy, że poświęcisz nam 1 dzień.

Egzamin państwowy

Lata pracy, zdobywanie kolejnych szlifów wodniackich zaowocowało stworzeniem przez nas samodzielnego podmiotu egzaminacyjnego. To dla naszych kursantów duże udogodnienie, gdyż po ukończeniu szkolenia praktycznego, mogą przystąpić do egzaminu państwowego jeszcze tego samego dnia. Po trudach szkolenia i egzaminu dużą satysfakcją będzie otrzymanie zaświadczenia o zdanym egzaminie z pieczątką i własnoręcznym podpisem przewodniczącego komisji egzaminacyjnej.

Egzamin praktyczny

Egzamin praktyczny odbywa się w 3-4 osobowych wachtach i obejmuje wybrane elementy manewrowania łodzią motorową, sprawdzenie umiejętności wiązania węzłów żeglarskich, cumowania oraz pracę jako załoga. Każdy z manewrów można powtórzyć jeden raz.

Egzamin teoretyczny

Jeśli zapoznałeś/łaś się z materiałami, jakie Ci dostarczyliśmy, egzamin teoretyczny nie powinien przysporzyć Ci większych problemów. Do rozwiązania jest test jednokrotnego wyboru zawierający 75 pytań egzaminacyjnych. Można popełnić aż 10 błędów!!! Czas na napisanie testu wynosi 90 minut. Czasu jest bardzo dużo. Wystarczy wiedza, trochę skupienia i nie powinno być większych problemów ze zdaniem egzaminu. POWODZENIA DRODZY KURSANCI 😊

Do czego uprawnia patent motorowodny?

To wprawdzie pierwszy stopień motorowodnego wtajemniczenia, ale zaskakujące są możliwości, jakie niesie ze sobą posiadanie patentu sternika. Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych:

 1. po wodach śródlądowych
 2. o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej
 3. osoby w wieku poniżej 16. roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika
  do 60 kW

W praktyce oznacza to prawie nieograniczone rekreacyjne pływanie po wodach śródlądowych i całkiem spore możliwości pływania po morskich wodach wewnętrznych np.: uwielbiana przez Polaków Chorwacja, magiczna Grecja czy polski Zalew Szczeciński, Zalew Wiślany, część Zatoki Gdańskiej. 12 m kadłuba to naprawdę spory jacht.

Jaki jest czas oczekiwania na patent sternika motorowodnego?

Po otrzymaniu zaświadczenia o pozytywnym wyniku egzaminu na patent sternika motorowodnego należy wysłać wniosek o wydanie patentu do Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Wszystko dokładnie krok po kroku opisaliśmy w broszurce informacyjnej, którą otrzymasz wraz z zaświadczeniem. Po wysłaniu wniosku czas oczekiwania na patent wynosi około 4 tygodni.

Czym jest kurs motorowodny Rzeszów?

Jeśli już została podjęta decyzja o zrobieniu uprawnień motorowodnych, to znaczy, że jesteś coraz bliżej nowej przygody, a może nawet wielkiej pasji. Rzeszów, ze względu na bliskość Soliny i wieloletnie tradycje żeglarskie, jest miastem bardzo wodniackim, stąd duże zainteresowanie mieszkańców sportami wodnymi. Sam Wisłok, wpływając do Rzeszowa, tworzy spore rozlewisko z wieloma odnogami, pełne ptactwa i bagiennej roślinności. Powolne pływanie jest całkiem przyjemne, ale ze względu na setki wędkarzy i niebezpieczne pływające „niespodzianki” polecamy szkolenie w niedalekim Radymnie, gdzie bezpiecznie można manewrować i popływać w ślizgu. Podkarpacie to nie tylko Solina i „czujni” żeglarze. To również rzesze motorowodniaków realizujących swoje uprawnienia po śródlądowych wodach Polski i Europy. Nasze szkolenie motorowodne to pierwszy stopień w prowadzeniu łodzi motorowych. Lata doświadczeń i obserwacji zaowocowały wdrożeniem przez naszą firmę autorskiej formy szkolenia, w której tradycyjne prezentacje „na żywo” zastąpiliśmy filmami z nagranymi przez naszych instruktorów wykładami. Wykłady, które udostępniamy naszym kursantom, stworzone są na podstawie przystępnego i czytelnego podręcznika, który dostaniesz w pliku PDF. Celowo unikamy typowego e-learningu, gdyż jest dużo bardziej czasochłonny i wymagający przy tym samym efekcie końcowym. Jeśli poświęcisz kilka wieczorów na przyswojenie sobie udostępnionej wiedzy, nie będziesz mieć problemów ze zdaniem egzaminu. W realu widzimy się tylko jeden dzień i nawet jeśli trzeba będzie dojechać z odleglejszej miejscowości: TO TYLKO JEDEN DZIEŃ. Oszczędzisz dojazdów na wykłady stacjonarne, unikniesz sterczenia w korkach, całą teorię opanujesz w dowolnym czasie w domu przy gorącej kawie. A po egzaminie koniecznie spacer po Rzeszowskim Rynku i wizyta w jednej z wielu knajp. DO ZOBACZENIA NA NASZYM POKŁADZIE!!!