Kurs motorowodny Warszawa

  • Lokalizacja: Jezioro Zegrzyńskie, Przystań „Przy Starym Moście”, ul. Rybaki 1 , 05-130 Zegrze Południowe
  • Koszt egzaminu: 250 zł – osoby dorosłe, 125 zł – studenci i uczniowie do 26 roku życia
  • Cena kursu: 600 zł
  • Cena kursu indywidualnego: 950 zł ( termin po uzgodnieniu telefonicznym )
  • Sprawdź najbliższe terminy

sprawdź, jak dojechać

Istnieje możliwość odbycia kursu indywidualnego w cenie 950 zł w dowolnie wybranym terminie.

Widzimy się tylko 1 dzień!

Masz jakieś pytanie? Zadzwoń:

+48 606 914 385

+48 505 234 000

Jak wygląda kurs i egzamin na patent sternika motorowodnego w Warszawie?

Kurs sternika motorowodnego – informacje dla kursantów

Część teoretyczna:

Ze względu na oszczędność czasu oraz dla Waszej wygody materiały dydaktyczne przesyłamy za pomocą email. Wykłady przygotowaliśmy w formie filmów szkoleniowych. Obejrzysz je w dowolnym wybranym przez siebie czasie. Otrzymasz także pdf ze świetnie napisanym, niezwykle prostym i merytorycznym podręcznikiem Międzynarodowej Szkoły Żeglarskiej ISSA.

  • Węzły przyswoisz sobie krok po kroku, oglądając filmy instruktażowe.
  • Przygotowaliśmy również zbiór pytań, które mogą pojawić się na egzaminie.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie rozumiesz – zadzwoń. To nasza praca i pasja – chętnie pomożemy. 

Czasochłonne wykłady, dojazdy w korkach? Po co? Część teoretyczną zrób w domu.
POŚWIĘĆ NAM SWÓJ JEDEN DZIEŃ!!!

Część praktyczna:

Często pytacie: „Ile czasu spędzimy na motorówce”? Tyle, ile potrzeba na opanowanie wszystkich wymagań egzaminacyjnych. Jedni dłużej, drudzy krócej, ale wszyscy przygotowani do egzaminu. Podczas szkolenia motorowodnego przypomnimy sobie węzły, które poznaliście na filmikach, nauczymy się poprawnego, dostosowanego do warunków cumowania łodzi motorowej. Nasze motorówki to nowe łodzie z nowoczesnymi ekologicznymi silnikami 4 suw. (Pegazus 460 – 2 szt, Scalar 450, Comodo 640). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnej kadrze instruktorskiej, uzyskaliśmy uprawnienia podmiotu egzaminacyjnego na patent sternika motorowodnego. Egzamin zdacie u nas.

Jeszcze w tym samym dniu, tuż po szkoleniu praktycznym, odbywa się egzamin.

Jeśli otrzymasz pozytywną ocenę z egzaminu teoretycznego i praktycznego to znaczy, że zdałeś i już tylko krok dzieli cię od posiadania patentu sternika motorowodnego. Zaraz po ogłoszeniu wyników egzaminu otrzymasz od nas zaświadczenie o zdanym egzaminie.

Egzamin praktyczny:

Egzamin praktyczny odbywa się na jednej z naszych łodzi i obejmuje manewrowanie jachtem, pracę jako załoga. Nieudany manewr można raz powtórzyć. W drugiej części egzaminu praktycznego ocenimy Waszą biegłość w cumowaniu łodzi oraz wiązaniu węzłów żeglarskich.

Egzamin teoretyczny:

Części teoretyczna egzaminu to test. Na trzy odpowiedzi tylko jedna jest właściwa.
Na napisanie egzaminu mamy 90 minut
Test składa się z 75 pytań i można popełnić aż 10 błędów

Dla Warszawy i okolic największym i najlepiej rozwiniętym pod względem infrastruktury wodniackiej akwenem jest Jezioro Zegrzyńskie. Zegrze to setki (a może tysiące) żaglówek, motorówek, skuterów wodnych i innych „pływadeł”. Łatwa komunikacja z Warszawą i rozbudowana baza wodniacka daje mieszkańcom stolicy dostęp do całkiem atrakcyjnego i imponującego akwenu. Pływanie po Zegrzu nie jest proste. Ruch na jeziorze jest bardzo duży, dlatego bez znajomości „prawa drogi”, nie ma co wybierać się na wodę. Trzeba też uważać na falę podczas wietrznej pogody lub tę tworzoną przez przepływające jednostki motorowodne. Kurs na patent sternika motorowodnego przygotuje Cię do bezpiecznego poruszania się po tym wymagającym akwenie, jakim jest Jezioro Zegrzyńskie. Nasze szkolenia i kursy motorowodne prowadzimy na Przystani „Przy Starym Moście”, gdzie znajduje się parking i sezonowa restauracja. Warszawa ma Wisłę, ale przez niestabilny poziom wody szkolenie motorowodne może stać się niemożliwe, dlatego najlepszym wyborem będzie Zalew Zegrzyński. Po rozgrzewce i treningu na Zegrzu i zdobyciu patentu motorowodnego przyjdzie czas na wiele atrakcyjnych akwenów: Mazury, Pętla Żuławska, Pętla Wielkopolska, Zalew Szczeciński i marzenie motorowodniaków: Chorwacja i Grecja. Sporty motorowodne to pasja, rewelacyjny sposób na aktywny wypoczynek, ale też edukacja i kształtowanie osobowości młodego człowieka. To zasady i etykieta, kontakty międzyludzkie, szacunek do ludzi i przyrody. Jesteś z Warszawy i chciałbyś zdobyć patent sternika motorowodnego? Przyjedź na Zegrze i ZRÓB Z NAMI KURS.

Patent motorowodny – 1 dniowe szkolenie zakończone państwowym egzaminem.

To najlepszy sposób na rozpoczęcie przygody ze sportem motorowodnym. Przydaje się także wtedy, gdy chcesz poznać zasady poruszania się jachtem motorowym po śródlądowych i morskich drogach wodnych. Warto również go zrobić ze względu na wakacyjny urlop. Czarter jachtu na Mazurach to doskonały sposób na wakacyjny urlop. Bogata oferta wynajmu jachtów żaglowych i łodzi motorowych pozwala dobrać łajbę na każdą kieszeń. Prowadzenie jachtu motorowego po przeszkoleniu przez Armatora staje się proste. Sprawdź, jak wiele możliwości daje patent sternika motorowodnego. Przyda się również do tego, aby podnieść kwalifikacje zawodowe pracowników policji, straży pożarnej lub straży granicznej. Zrób patent motorowodny na Zalewie Zegrzyńskim już dziś.