Kurs motorowodny Radymno

  • Cena kursu: 650 zł
  • Cena egzaminu: 250 zł – dorośli, 125 zł – uczniowie i studenci do 26 roku życia.
  • Miejsce: Zalew ZEK, ul. Budowlanych 45B, 37-550 Radymno
  • Rozpoczęcie kursu: 10:00
  • Sprawdź najbliższe terminy: 17.08.2023 r. , 24.08.2023 r. , 30.08.2023 r.

sprawdź, jak dojechać

Istnieje możliwość odbycia kursu indywidualnego w cenie 950 zł + egz w dowolnie wybranym terminie.

Widzimy się tylko 1 dzień!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń (pracujemy również w niedzielę)

+48 505 234 000

+48 695 886 430

Orientacyjny czas dojazdu:

  • Rzeszów: 45 min.
  • Łańcut: 35 min.
  • Jarosław: 20 min.
  • Przemyśl: 20 min.

Jak wygląda kurs i egzamin na sternika motorowodnego w Radymnie?

Wykłady przygotowaliśmy w formie filmów szkoleniowych. Obejrzysz je w dowolnym wybranym przez siebie czasie. Otrzymasz także pdf ze świetnie napisanym, niezwykle prostym i merytorycznym podręcznikiem Międzynarodowej Szkoły Żeglarskiej ISSA. Węzły przyswoisz sobie krok po kroku, oglądając filmy instruktażowe. Przygotowaliśmy również zbiór pytań, które mogą pojawić się na egzaminie
Jeśli czegoś nie wiesz, nie rozumiesz – zadzwoń. To nasza praca i pasja – chętnie pomożemy. 

Czasochłonne wykłady, dojazdy w korkach? Po co? Część teoretyczną zrób w domu.
POŚWIĘĆ NAM SWÓJ JEDEN DZIEŃ!!!

Część praktyczna

Często pytacie: „Ile, czasu spędzimy na motorówce”? Tyle, ile potrzeba na opanowanie wszystkich wymagań egzaminacyjnych. Jedni dłużej, drudzy krócej, ale wszyscy przygotowani do egzaminu.
Podczas szkolenia motorowodnego przypomnimy sobie węzły, które poznaliście na filmikach, nauczymy się poprawnego, dostosowanego do warunków cumowania łodzi motorowej.
Nasze motorówki to nowe łodzie z nowoczesnymi ekologicznymi silnikami 4 suw. (Pegazus 460 – 2 szt, Scalar 450, Comodo 640)

Egzamin państwowy

Jeszcze w tym samym dniu, tuż po szkoleniu praktycznym ,odbywa się egzamin.
Jeśli otrzymasz pozytywną ocenę z egzaminu teoretycznego i praktycznego to znaczy, że zdałeś i już tylko krok dzieli cię od posiadania patentu sternika motorowodnego.
Zaraz po ogłoszeniu wyników egzaminu otrzymasz od nas zaświadczenie o zdanym egzaminie.

Egzamin praktyczny

Egzamin praktyczny odbywa się na jednej z naszych łodzi i obejmuje manewrowanie jachtem, pracę jako załoga. Nieudany manewr można raz powtórzyć.
W drugiej części egzaminu praktycznego ocenimy Waszą biegłość w cumowaniu łodzi oraz wiązaniu węzłów żeglarskich.

Egzamin teoretyczny

Części teoretyczna egzaminu to test. Na trzy odpowiedzi tylko jedna jest właściwa.
Na napisanie egzaminu mamy 90 minut.
Test składa się z 75 pytań i można popełnić aż 10 błędów.

Podkarpacie nie dysponuje wieloma akwenami motorowodnymi. Na szczęście kurs i egzamin na patent sternika motorowodnego w Rzeszowie można u nas zrobić na rzece Wisłok nieopodal rezerwatu Lisia Góra lub w Radymnie na żwirowni ZEK. Rzeszów i Radymno to ze względu na bliskość Jeziora Solińskiego zagłębie żeglarzy, dla których zrobienie patentu sternika motorowodnego nie stanowi większego problemu. Nie znaczy to, że dla człowieka, który wcześniej nie spotkał się ze sportami wodnymi, zdanie egzaminu na patent motorowodny będzie „Mount Everestem”. To już nasze zadanie, aby Was do tego odpowiednio przygotować i w bezstresowej atmosferze zdać egzamin motorowodny. „Rzeszowska Amazonia”, bo tak niektórzy nazywają ten odcinek Wisłoka, to dziki i ciekawy przyrodniczo akwen, ale ze względu na zamulenie i pływające „niespodzianki” niewygodny do szkolenia motorowodnego. Z tego powodu szkolenie praktyczne staramy się przeprowadzać w niedalekim Radymnie na sporych rozmiarów żwirowni, gdzie bez problemu można wyćwiczyć wszystkie manewry, jak i popływać w ulubionym przez kursantów ślizgu. Musimy podzielić się wodą z innymi użytkownikami, dlatego bezpieczeństwo i kultura to aspekty, na które zwracamy dużą uwagę podczas naszych kursów motorowodnych. Sternik motorowodny to „klucz do przygody”, „brama do pasji”, które bezpowrotnie mogą zmienić Wasze życie. Zacznijmy w Rzeszowie na Wisłoku lub na ZEK-u w Radymnie, a potem: Mazury, Zalew Wiślany, Zalew Szczeciński, Chorwacja czy Grecja. Świat stoi otworem. ZADZWOŃ I ZAPISZ SIĘ