Kurs motorowodny Lublin

  • Cena kursu: 650 zł
  • Koszt egzaminu: 250 zł – osoby dorosłe, 125 zł – studenci i uczniowie do 26 roku życia
  • Miejsce: Jezioro Zemborzyckie, Hotel pod Kasztanami Krężnicka 96A, 20-518 Lublin
  • Sprawdź najbliższe terminy

sprawdź, jak dojechać

Widzimy się tylko jeden dzień!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń (pracujemy również w niedzielę)

+48 505 234 000

+48 695 886 430

kurs na sternika lublin

Jak wygląda kurs i egzamin na patent sternika motorowodnego w Lublinie?

Część teoretyczna

Materiały edukacyjne przygotowane są w formie wykładów, możesz obejrzeć je w dowolnym czasie i urządzeniu np.: smartphone. Otrzymasz również podręcznik elektroniczny międzynarodowej Szkoły Żeglarskiej ISSA. Węzły obejrzysz także na filmikach instruktażowych. Nie przejmuj się, jeśli nie będą Ci wychodzić, nauczymy się na miejscu 😊 

W materiałach otrzymasz bazę pytań, które pojawią się na egzaminie. Jeśli czegoś nie zrozumiesz, zawsze możesz do nas zadzwonić w celu konsultacji lub zadać pytanie na miejscu. Także teorię przyswajasz w domu, część praktyczną i egzaminy robimy na miejscu w wyznaczonym terminie. 

 Część praktyczna

Pływanie  na łodzi motorowej prowadzimy do skutku,  czyli do pełnego opanowania wszystkich wymaganych na egzaminie manewrów np.: cumowanie różnymi sposobami (zależnie od sytuacji), manewry cyrkulacji na biegu „na wprost” i biegu wstecznym, podejście do człowieka, obsługa Power-Trymu itd.  Zajęcia prowadzimy na nowoczesnych łodziach np.: Pegazus 460 z silnikiem Mercury 60KM. 

Egzamin praktyczny

Część praktyczna odbywa się na jednej z naszych łodzi i obejmuje manewrowanie jachtem, pracę jako załoga. Nieudany manewr można raz powtórzyć.  Sprawdzamy również umiejętność wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, które poznaliśmy podczas szkolenia.

Egzamin teoretyczny

Części teoretyczna egzaminu przeprowadzana jest w formie testu. Na trzy odpowiedzi tylko jedna jest właściwa. Na napisanie egzaminu mamy 90 minut. Test składa się z 75 pytań i można popełnić aż 10 błędów.

Jezioro Zemborzyckie w Lublinie to jeden z akwenów, na których szkolimy i egzaminujemy na patent sternika motorowodnego. Zbiórka w „Hotelu Fregata” i tu odbędzie się spotkanie organizacyjne, konsultacje z instruktorami oraz egzamin teoretyczny. W przerwie można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej hotelowej restauracji. Jezioro Zemborzyckie to spokojny, osłonięty akwen znajdujący się na peryferiach Lublina. Miejsce idealne do prowadzenia kursów motorowodnych. Nauczymy Cię manewrów portowych i poprawnego cumowania, manewrów „człowiek za burtą”, stawania i schodzenia z kotwicy, pływania wypornościowego i w ślizgu i wiele innych. Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo oraz etykietę wodniacką. Bezpieczeństwo i kultura to wyniesione z „wieloletniej zabawy z wodą” wartości, których przestrzegamy i wpajamy naszym kursantom. Patent Motorowodny otwiera Wam drzwi do fantastycznej przygody, pasji i może stać istotnym elementem Waszego życia. Sporty motorowodne to obok żeglarstwa bardzo atrakcyjna i popularna forma rekreacji. Zalew Zemborzycki daje mieszkańcom Lublina i okolic możliwość kontaktu z tą dyscypliną. „Wiatr we włosach” na motorówce czy skuterze wodnym to niezapomniane przeżycie. Po zaliczonym kursie motorowodnym Mazury, Pętla Żuławska, Pętla Wielkopolska, Zalew Szczeciński i ukochana przez Polaków Chorwacja stoją przed Wami otworem.  Po zdanym egzaminie nie zapomnij odwiedzić Starego Miasta w Lublinie. Mało znane, a bardzo ciekawe. CZEKAMY NA TWÓJ TELEFON.