Kurs motorowodny Kraków

  • Cena kursu: 650 zł
  • Koszt egzaminu: 250 zł – osoby dorosłe, 125 zł – studenci i uczniowie do 26 roku życia
  • Miejsce szkolenia: Restauracja „Tarasy Tynieckie”, ul. Promowa 8, 30-398 Kraków
  • Rozpoczęcie kursu: 10:00
  • Sprawdź najbliższe terminy

sprawdź jak dojechać

Widzimy się tylko 1 dzień!

Masz jakieś pytanie? Zadzwoń (pracujemy również w niedzielę)

+48 505 234 000

+48 695 886 430

Zdobądź patent motorowodny razem z nami

Dodatkowo możesz zdobyć patent ISSA więcej szczegółów

Jak wygląda kurs i egzamin na patent sternika motorowodnego:

Część teoretyczna:

Aby ułatwić naszym kursantom przyswojenie wiedzy teoretycznej, materiały szkoleniowe udostępniamy drogą elektroniczną:

  • filmy z nagranymi przez naszych instruktorów wykładami, które można odtworzyć w dowolnym czasie
  • rewelacyjny podręcznik ISSA w pliku pdf, który w prosty i czytelny sposób opisuje wszystkie niezbędne aspekty motorowodniactwa
  • filmy z podstawowymi węzłami
  • bazę pytań egzaminacyjnych

Nasi instruktorzy są zawsze do Waszej dyspozycji. Dzwonić, pytać – od tego jesteśmy. Nie musisz spędzać długich godzin na wykładach stacjonarnych i tracić czasu na dojazdy. WIDZIMY SIĘ TYLKO JEDEN DZIEŃ!!!

kurs na patent sternika motorowodnego Kraków
Patent sternika motorowodnego

Część praktyczna:

Manewrówkę na łodzi motorowej prowadzimy do skutku,  czyli do pełnego opanowania wszystkich wymaganych na egzaminie manewrów. Omawiamy i uczymy się podstawowych węzłów, poprawnego cumowania. Jest to umiejętność niezbędna w motorowodniactwie i bardzo przydatna w codziennym życiu. Zajęcia prowadzimy na nowoczesnych, pachnących nowością  jachtach motorowych z silnikami zaburtowymi (Pegazus 460 – 2 szt, Scalar 450, Comodo 640).

Egzamin państwowy:

Bardzo wygodnym dla naszych kursantów jest fakt, iż jesteśmy samodzielnym podmiotem egzaminacyjnym, dzięki czemu nie musicie umawiać się na egzamin oddzielnie.

Egzamin państwowy odbywa się tego samego dnia bezpośrednio po części praktycznej. 

Warunkiem uzyskania zaświadczenia o zdanym egzaminie na patent sternika motorowodnego jest pozytywna ocena z części praktycznej i teoretycznej. Zaświadczenia o zdanym egzaminie otrzymujecie bezpośrednio po ogłoszeniu wyników.

Egzamin praktyczny:

Na egzamin praktyczny składają się indywidualnie wybrane zadania wykonywane podczas manewrów łodzią motorową. Nieprawidłowo wykonane zadanie można raz powtórzyć. Sprawdzamy również umiejętność wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, które poznaliśmy podczas szkolenia.

Egzamin teoretyczny:

Egzamin teoretyczny to test jednokrotnego wyboru. Czas na napisanie testu to 90 minut. Na 75 pytań testowych można popełnić maksymalnie 10 błędów.

kursy-motorowodne-tyniec

Kilka słów o kursie na patent sternika motorowodnego w Krakowie

Egzamin oraz kurs na patent sternika motorowodnego w Krakowie odbywa się na Wiśle u stóp przepięknego Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Duży bezpłatny parking to duże udogodnienie dla naszych kursantów. Część teoretyczna, organizacyjna oraz egzamin teoretyczny odbywa się w restauracji Tarasy Tynieckie w Sali Bankietowej na piętrze, gdzie można również wypić kawę czy zjeść przepyszny posiłek. Kurs motorowodny w Krakowie to świetny sposób na poznanie przepisów, manewrów, podstaw nawigacji itd. Jeśli chcesz zostać sternikiem motorowodnym, musisz posiadać wiedzę i umiejętności, aby nie stanowić zagrożenia na śródlądowych a nawet morskich akwenach. Bezpieczeństwo to podstawa i na to kładziemy duży nacisk podczas naszych szkoleń. Dzięki temu, iż kurs motorowodny w Krakowie odbywa się na rzece, nasi kursanci mają możliwość poznania specyfiki pływania ,,z prądem i pod prąd”, zapoznać się z występującymi tam znakami nawigacyjnym, wykonywać manewry z zasadami obowiązującymi na rzece. Rzeka to żywy organizm, ,,czytanie wody” to bardzo istotna umiejętność. Można odbyć szkolenie w Kryspinowie czy też na Bagrach, ale ,,rzeka to rzeka” i zdecydowanie polecamy szkolenie na takim akwenie. Patent motorowodny to może być początek wielkiej pasji, w którą zapewne „wkręcisz” całą rodzinę i będzie to Wasz sposób na spędzanie wolnego czasu. Nie bez znaczenia jest wartość edukacyjna i społeczna dla młodych ludzi, którzy poznają wartość zasad, przyjaźni, współpracy, pokory i szacunku. A po kursie koniecznie spacer po krakowskim Rynku.