Kursy motorowodne w Szczecinie

Zapraszamy na kursy na patent sternika motorowodnego w Szczecinie Dąbie organizowane przez Szkołę żeglarstwa KLIPER. To firma która szkoli żeglarzy i motorowodniaków od 2007 roku, mająca duże doświadczenie w prowadzeniu nie tylko podstawowych kursów motorowodnych ale też umożliwiająca zdobycie cenionych uprawnień morskich i zawodowych.

Jak wygląda kurs i egzamin na patent sternika motorowodnego w Szczecinie:

Część teoretyczna kursu motorowodnego w Szczecinie Dąbie:

Zapewniamy dużo materiałów szkoleniowych

  • Wykłady przez internet i konsultacje na Skype
  • Podręcznik „Bezpieczna Woda” autorstwa Franciszka Habera
  • bazę pytań egzaminacyjnych

Teoria odbywa się zwykle przez internet. Na opanowanie materiałów będziesz potrzebował najczęściej kilka lub kilkanaście godzin.

Część praktyczna kursu na sternika motorowodnego w Szczecinie:

Szkolenie manewrowe obejmuje ćwiczenia w niedużej 2-4 osobowej grupie manewrów i zagadnień takich jak:

  • podstawy bezpieczeństwa na wodzie
  • wejście w ślizg
  • manewry portowe
  • awaryjny manewr „człowiek za burtą”
  • podstawowe węzły i prace bosmańskie

Lokalizacja kursów motorowodnych w Szczecinie:

Szkoła żeglarstwa „KLIPER” prowadzi kursy motorowodne w Szczecinie Dąbie w marinie Centrum Żeglarskie przy ulicy Przestrzennej 21 w Szczecinie nad Jeziorem Dąbie Małe. Tutaj są zlokalizowane jachty szkoleniowe i w tym miejscu też odbywa się egzamin.

Egzamin państwowy:

Egzaminy po szkoleniu motorowodnym w Szkole żeglarstwa KLIPER przeprowadza komisja egzaminacyjna powoływana przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o zdanym egzaminie na patent sternika motorowodnego jest zaliczenie praktycznej i teoretycznej części egzaminu na patent sternika motorowodnego. Zaświadczenia o zdanym egzaminie dostaniecie zaraz po ogłoszeniu wyników od przewodniczącego komisji egzaminacyjnej.

Egzamin praktyczny:

Na praktycznej części egzaminu powinieneś bezpiecznie, poprawnie i skutecznie wykonać manewry trenowane w czasie kursu motorowodnego. Jeżeli jakiś manewr nie wyjdzie prawidłowo, to możesz go wykonać ponownie. Zwróć uwagę na to, żeby nie stworzyć sytuacji niebezpiecznej na wodzie i cały czas kontroluj to co dzieje się z motorówką.

Egzamin teoretyczny:

Egzamin teoretyczny jest testem jednokrotnego wyboru. Składa się z 75 pytań, z których na minimum 65 należy udzielić poprawnych odpowiedzi. 

Kilka słów o kursie na patent sternika motorowodnego w Szczecinie

Egzamin oraz kurs na patent sternika motorowodnego w Szczecinie odbywają się nad Jeziorem Dąbie w Szczecinie na przystani Centrum Żeglarskie przy ul. Przestrzenna 21. Szkoła żeglarstwa KLIPER do szkolenia motorowodnego używa jachtu typu RIB – XS 600 Deluxe z silnikiem o mocy 150 KM. Jest to duża, nowoczesna jednostka przystosowana nawet do pływania po morzu w trudnych warunkach oraz ma wyposażenie pozwalające na bezpieczną nocną żeglugę.

Po szkoleniu motorowodnym w Szczecinie można wynająć motorówkę lub skuter wodny i wybrać się na wycieczkę, np. zwiedzać wodne zakątki Jeziora Dąbie oraz rzeczek i kanałów w okolicach Szczecina. Można też wybrać się w rejs po Odrze lub wynająć większy jacht wybrać się w rejs na Zalew Szczeciński, a może nawet na Morze Bałtyckie o ile mamy odpowiednie doświadczenie i dobrze przygotowany jacht. 

Gdzie można pływać motorówką w Zachodniopomorskim?

Rzeka Odra i Jezioro Dąbie zapewniają dobrze przygotowaną infrastrukturę wodną dla motorowodniaków. Jest wiele jachtów dostępnych do czarteru, zarówno małych motorówek, które można wynająć bez patentu jak i dużych jednostek wyposażonych w kabiny, wygodne udogodnienia hotelowe i mocne silniki pozwalające rozwinąć duże prędkości na wodzie.

Czy patent motorowodny sternika motorowodnego uprawnia do prowadzenia skutera wodnego?

Tak, patent sternika motorowodnego uprawnia do pływania skuterem wodnym. Jeżeli masz mniej niż 16 lat to możesz prowadzić jachty motorowe z silnikami o mocy mniejszej niż 60 kW.

Czy do holowania narciarza wodnego są potrzebne dodatkowe uprawnienia?

Tak. Żeby holować narciarza wodnego w Polsce lub inne obiekty pływające to musisz mieć licencję do holowania narciarza wodnego. Przed przystąpieniem do egzaminu i kursu na licencję do holowania narciarza wodnego musisz ukończyć 18 lat oraz mieć patent sternika motorowodnego albo wyższe uprawnienia motorowodnego sternika morskiego lub kapitana motorowodnego.

Zapraszamy na kursy motorowodne w Szczecinie organizowane przez Szkołę żeglarstwa KLIPER. Zdobądź patent motorowodny w Szczecinie Dąbie zapisując się na kurs na sternika motorowodnego w Szczecinie.

Dodaj komentarz