Kurs sternika motorowodnego to jednodniowe szkolenie łączące w sobie podstawy teoretyczne i umiejętności praktyczne z naciskiem na praktykę. Każdy kurs zakończony jest państwowym egzaminem, który uprawnia do zdobycia patentu. Kto może przystąpić do kursu i jak wygląda szkolenie?
Jak wygląda szkolenie?
Szkolenie praktyczne poprzedzone jest kursem teoretycznym, do którego wszystkie materiały przesyłamy do uczestników kursu. W skład materiałów wchodzą: podręcznik, baza pytań egzaminacyjnych, znaki i węzły). Uczestnik ma możliwość w dowolnym czasie obejrzenia wykładów, które są nagrane przez naszych instruktorów. Nasi instruktorzy mogą też odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości. Każdy kursant otrzymuje kontakt do instruktora, do którego może się zwrócić w każdej chwili.
Kurs sternika motorowodnego część praktyczna to przede wszystkim ćwiczenia. Wiedza teoretyczna jest równie ważna, jednak teoria nie zawsze pomoże na wodzie. Dlatego nasz kurs prowadzony jest do skutku. Co to oznacza? Oznacza to, że kurs jest prowadzony do momentu, aż kursanci w pełni opanują wszystkie manewry i węzły. Są one niezbędne aby móc spokojnie pływać, również z pasażerami. Nasze zajęcia prowadzone są na nowoczesnych jachtach motorowodnych z silnikami zaburtowymi.
Kto może przystąpić do kursu?
Kurs sternika motorowodnego jest dostępny tak naprawdę dla każdego chętnego. Jedynym warunkiem jest przekroczenie 14 roku życia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować szkolenie na jachtach motorowodnych o mocy silnika do 60 kW.
Kurs indywidualny
Poza grupowym szkoleniem kurs sternika motorowodnego organizujemy również w formie indywidualnej. Szkolenie indywidualnie w zasadzie nie różni się od szkolenia grupowego. Podobnie jak w grupowym kursant otrzymuje materiały szkoleniowe, prowadzone jest szkolenie na wodzie a po nich organizowany jest egzamin. Szkolenie indywidualne pozwala na przyswojenie wymaganego materiału szybciej, niż w grupie. Kursant natomiast ma więcej czasu na ćwiczenie manewrów i doskonalenia technik prowadzenia jachtu motorowodnego.
Jakie uprawnienia daje patent sternika motorowodnego?
Kurs sternika motorowodnego zakończony państwowym egzaminem daje możliwość uzyskania patentu, który uprawnia do:
- prowadzenia jachtów, które nie przekraczają długości 12 metrów, po wewnętrznych wodach morskich np. po Zatoce Gdańskiej. Po otwartych wodach morskich 2 mile morskie od brzegu w porze dziennej;
- prowadzenia jachtów motorowodnych po wodach śródlądowych;
Jak wygląda egzamin?
Kurs sternika motorowodnego kończy się egzaminem, który składa się z części teoretycznej czyli testu wyboru, który opiera się na przerobionym przez kursantów materiale. Część praktyczna to manewry na wodzie pod okiem egzaminatora.
Jak się zapisać?
Zapisać się na kurs sternika motorowodnego można przez formularz zgłoszeniowy lub kontaktując się z nami telefonicznie. Po zapisaniu grupy lub kursu indywidualnego wysyłamy materiały szkoleniowe w formie elektronicznej i ustalamy termin szkolenia i egzaminu. Nasi instruktorzy zadbają o to, żeby każdy kursant pomyślnie podszedł do egzaminu.