Kurs motorowodny Jaworzno

  • Lokalizacja: Jaworzno – Zalew Sosina
  • Cena kursu: 650 zł
  • Cena egzaminu: 250 zł – dorośli, 125 zł – uczniowie i studenci do 26 roku życia.

sprawdź, jak dojechać

Widzimy się tylko 1 dzień!

Więcej informacji (pracujemy również w niedzielę)

+48 505 234 000

+48 695 886 430

Jak zdobyć patent sternika motorowodnego w Jaworznie?

Jeśli znalazłeś się na naszej stronie to znaczy, że chcesz rozpocząć swoją przygodę ze sportami motorowodnymi. Pierwsze co musisz zrobić do uzyskania patentu sternika motorowodnego, jest zapisanie się na szkolenie, które odbywa się na Zalewie Sosina w Jaworznie. Aby to zrobić, masz dwie możliwości:

– Klikając w zakładkę „Zapisz się na kurs motorowodny”, należy wybrać dogodne dla siebie miejsce oraz termin do odbycia szkolenia motorowodnego, a następnie dokonać opłaty zaliczkowej  250zł/125zł. Po skorzystaniu z formularza i zapisaniu się na szkolenie przesyłamy do Ciebie materiały (e-learning), dokładną pinezkę z miejscem spotkania oraz godzinę kursu.

– Jeśli nie chcesz korzystać z formularza i automatycznego zapisu na kurs przez naszą stronę internetową zawsze istnieje możliwość abyś do nas zadzwonił 505 234 000. Uzyskasz wszelkie informacje, jak również zapiszemy Cię na szkolenie w dogodnym terminie. 

Jak wygląda kurs i egzamin na patent sternika motorowodnego?

Szkolnie teoretyczne 

Aby było Ci łatwiej przyswoić wiedzę, nie tracić czasu na dojazdy, spotykanie się na wykładach stacjonarnych. Mamy przygotowane szkolenie teoretyczne w formie online, uzyskasz je zaraz po zapianiu się na kurs. 

A co tak naprawdę otrzymujesz?

– Nieograniczony dostęp do wykładów online prowadzonych przez naszych instruktorów.

– Podręcznik międzynarodowej szkoły ISSA w formie pdf

-Bazę pytań egzaminacyjnych 

– Filmy instruktażowe które w łatwy sposób pokażą Ci jak wiązać podstawowe węzły żeglarskie  ( nie martw się, jak nie będą wychodzić – nauczymy się na kursie praktycznym ) 

Uczysz się, kiedy masz na to czas i pamiętaj, że zawsze masz możliwość  konsultacji telefonicznej z instruktorem, który czeka na Twoje pytania.

Szkolenie praktyczne

Część praktyczna na patent sternika motorowodnego  odbywa się na zalewie Sosina w miejscowości Jaworzno. Pływamy na nowoczesnych łodziach motorowych takich jak: Pegazus 460 z silnikiem Mercury 60 KM ( zestaw z 2020 roku ) lub Scalar 450 z rewelacyjnym silnikiem Yamaha 50 KM.  Wszystkie manewry ćwiczymy do pełnego ich opanowania, poświęcimy Ci tyle czasu, ile będziesz potrzebował, aby się tego nauczyć. 

A jakie manewry tak naprawdę wykonujemy podczas części praktycznej? :

-Cyrkulacja na biegu do przodu i wstecznym 

– Manewr „człowiek za burtą” 

– Wejście łodzi w ślizg 

– Podejście i odejście od pomostu

– Uczymy się obsługi power-trymu jak również zapoznajemy się z tajnikami echosondy 

Poświęcasz nam jeden dzień wychodząc tym samym z olbrzymią dawką wiedzy i umiejętności, która pozwoli Ci samodzielnie prowadzić  łódź motorową. 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu szkoleń na patent sternika motorowodnego uzyskaliśmy status samodzielnego podmiotu egzaminacyjnego, dlatego umożliwiamy Ci przystąpienie do egzaminu bezpośrednio po ukończeniu szkolenia. Jeszcze tego samego dnia wrócisz do domu z zaświadczeniem o pozytywnym zdaniu egzaminu na patent Sternika Motorowodnego.

Egzamin teoretyczny

Jeśli przyswoiłeś materiały, to nie będziesz miał żadnego problemu, aby napisać test egzaminacyjny,  który składa się z 75 pytań (A,B,C),  z czego tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Możesz popełnić aż 10 błędów. 

Czas na rozwiązanie testu to 90min   

Egzamin praktyczny

Egzamin praktyczny odbywa się w 3-4 osobowych wachtach i obejmuje wybrane elementy manewrowania łodzią motorową, których uczyłeś się na kursie praktycznym, każdy z źle wykonanych manewrów możesz raz powtórzyć. 

Do czego uprawnia patent motorowodny?

Jeśli uzyskałeś patent sternika motorowodnego, jesteś uprawniony  do prowadzenia jachtów motorowych:

  1. po wodach śródlądowych;
  2. o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej;
  3. osoby w wieku poniżej 16. roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika
    do 60 kW.

W praktyce oznacza to możliwość pływania rekreacyjnego po wodach śródlądowych i spore możliwości pływania po morskich wodach wewnętrznych np. :Chorwacja, Grecja, Zalew Szczeciński, Zalew Wiślany, część Zatoki Gdańskiej i wiele innych akwenów. 

Jaki jest czas oczekiwania na patent sternika motorowodnego?

Po zdanym pozytywnie egzaminie na patent Sternika Motorowodnego otrzymujesz od nas zaświadczenie, które wraz z wnioskiem należy wysłać  do Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Otrzymasz od nas papierową instrukcję,  jak to zrobić.

Czas oczekiwania na wydanie patentu motorowodnego wynosi do 30 dni.

Kurs motorowodny na Zalewie Sosina – Śląsk 

Jeśli zostaniesz motorowodniakiem, otworzą się dla Ciebie nowe horyzonty. Możliwości. Poznasz wiele osób które mają w sobie prawdziwą pasję, przeżyjesz przepiękną przygodę, pływając np. miedzy wyspami pięknej Chorwacji, obserwując klify i piękno przyrody ( nie uświadczysz tego spacerując po plaży) 

A swoje pierwsze kroki postawisz właśnie na Zalewie Sosina w miejscowości Jaworzno , czysta woda, piaszczyste plaże, śpiew ptaków, plac zabaw, boiska, duży pomost, piękne rośliny i drzewa. 

Nasze szkolenie motorowodne to pierwszy stopień w prowadzeniu łodzi motorowych. Lata doświadczeń zaowocowały wdrożeniem przez naszą firmę autorskiej formy szkolenia, w której miedzy innymi zastępujemy tradycyjne wykłady formą online.  

Nad zalewem  widzimy się tylko jeden dzień, który w całości poświęcamy na ćwiczenie i doskonalenie manewrów na wodzie, a następnie na pozytywne zdanie egzaminu.  

Nie czekaj! To może być pierwszy krok do poznania nowej pasji, która zarazisz rodzinę i znajomych. Do zobaczenia na pokładzie. Sprawdź również zakładkę kurs motorowodny Jezioro Rożnowskie.